samsunpdr.org

samsunpdr.org

Genç Adım Okulları PDR Hizmetleri Yetkinlik Sertifikasını Aldı

Genç Adım Okulları PDR Hizmetleri Yetkinlik Sertifikasını Aldı
Eylül 22
00:05 2016

Genç Adım Okulları
PDR Hizmetleri Yetkinlik Sertifikasını Aldı

Samsun’da eğitim  alanında  faaliyet gösterin Genç Adım Özel Eğitim Kurumuna, Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği Samsun Şubesi Yönetim kurulu kararı ve Dernek  Genel Merkez onayı ile eğitimde psikolojik hizmetler ve öğrenci kişilik hizmetleri yetkinlik ve uzmanlık sertifikasını sunuldu.

Dernek Başkanı Oğuz Özat, Yrd.Doç.Dr. Yaşar Barut tarafından ziyaret edilen kurumda sunulan plaket ve sertifika ile Samsun’da öğrencilerine   öğrenci kişilik hizmetleri ile psikolojik hizmetlerini bünyesine kattığı psikolojik danışman ve rehberlik uzmanları ile yürüterek ticari kaygıdan ve düşünceden çok kaliteyi ve uzmanlığı aradıkları için teşekkür eden Türk PDR-Der Samsun Şubesi Başkanı Oğuz Özat ilgili belge psikolojik danışma ve rehberlik alanında meslek standartlarını, mesleğin etik kurallarını belirleyen Türkiye’nin bu alanda etkin ve önemli sivil toplum kuruluşu olan Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği Samsun Şubesi Yönetim Kurulu kararıyla verilmeye başlamıştır.

Bu kurumlardan hizmet alan öğrenci ve veliler, bu sertifikayı gördükleri okullarda eğitimde bilimsel ve profesyonel anlayışın benimsenerek alanında uzman personel çalıştırıldığını görüp, gönül rahatlığıyla öğrencilerini kayıt yaptırabilirler.

Psikolojik danışma ve rehberlik alanı mezunu çalıştıran özel eğitim kurumları, özel öğretim kurumları, etüt merkezlerinin kurumlarındaki psikolojik danışma ve rehberlik hizmetlerinin bu alanda eğitim almış kişilerce yetkin yapılabildiğini öğrenci ve velilere sunabilmeleri için Yetkinlik Sertifikası veriyoruz. Verdiğimiz sertifikayı ilgili kurum, hizmet için gelen halkımıza duvarında gururla sunabilir.

Samsun’da  bu alanda ciddi olarak öğrencilerine profesyonel uzman desteği veren özel öğretim kurumlarının bir elin parmaklarını dahi geçmediğini, bir çok kurumun ucuzcu yaklaşım ile bu alanda eğitim almamış kişileri çalıştırdığını, velilere ve öğrencilere bu kişileri psikolojik danışman olarak gösterdiklerini biliyoruz. Bu yapılan davranış öğrenci istismarı, velileri yanıltan ve hele de eğitim alanında yapılmaması gereken bir istismardır. Yasal takibini de yaptığımız bu konuda kişi ve kurumların yetkin olmadıkları, eğitim almadıkları bir ünvanı kullanmalarının suç olduğunu tekrar hatırlatarak, ticari ahlaka ve etiğe sığmadığını belirtmek isteriz.

Ayrıca çağdaş eğitimin üçüncü ayağı olan ve artık okullarda olmazsa olmaz haline gelen öğrenci kişilik hizmetleri asla yadsınamaz. Bu anlamda bu ayağı eksik bırakan eğitim kurumları öğrenci ve velinin duygusal, sosyal, kişisel gelişimini gözardı ederek uyumsuz, sorunlarında boğulan kendine, milletine karşı sorumluluklarını fark edememiş hedefsiz bir genç olarak karşımıza çıkmalarına neden olmaktadır.

Genç Adım kurumları olarak bünyesine aldığı iki Uzman Psikolojik Danışman ile öğrenci yeteneklerini, kişisel, sosyal, mesleki ve akademik özelliklerini daha iyi etüt edip daha profesyonel hizmetleri sunduklarını söyleyen Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet ÇAKAN. uzmanlarının öğrenci ve aileleri her boyutta inceleyen, bireysel farklılıklara dönük eğitsel, sosyal, kişisel ve akademik başarıyı artırıcı çalışmalar yaptıkları gibi diğer alanlarda gelişimlerine katkı sağlayan çalışmalara başladıklarını ifade ederek; Türk PDR Derneğinin özel eğitim kurumlarının çalışmalarını takip etmelerinin toplumsal sorumluluk olduğunu, her şeyi devletin denetleyemeceğini, en iyi takip ve denetimin sivil toplam kuruluşları ile olacağını söyleyerek bu konuda yaptıkları çalışmalar için Türk PDR Derneği ve Samsun Şubesine teşekkürlerin sunmuştur.

Yazar hakkında

samsunpdr

samsunpdr

Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği Samsun Şubesi

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Şu anda hiç yorum yok, bir tane eklemek ister misiniz?

Bir yorum yaz

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yapabilir.

Duyurular

Fotoğraflar

Something is wrong.
Instagram token error.
Daha Fazla

İletişim

(362) 999 1090 - (533) 151 7470
Pazartesi....:
Salı............: 12:00–18:00
Çarşamba...: 12:00–18:00
Perşembe...: 12:00–18:00
Cuma.........: 12:00–18:00
Cumartesi...: 09:00–15:00
Pazar..........: 09:00–15:00