samsunpdr.org

samsunpdr.org

Sahte Psikolojik Danışman İhbar Hattı

Sahte Psikolojik Danışman İhbar Hattı
Haziran 01
00:00 2018

Sahte Psikolojik Danışman İhbar Hattı

(İhbar Formu için tıklayın)

Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği Samsun Şubesi olarak ruh sağlığı istismarı yapanlar ve özel okullarda yetkisiz personel, öğretmen çalıştırılması ile ilgili ihbar hattı kurduk.

Halkımızın ruhsal yardım ihtiyacı noktasında eğitim almamış yetkin ve ehil olmayan istismarcıların para karşılığı veya ücretsiz ruhsal destek yapmaya çalıştığı veya danışma merkezleri açtığı, bazı özel okul ve kurumlarda ruh sağlığı eğitimi almamış kişilerin bu yönde çalışma yaptığı dteuyumları gelmektedir. Bu durum halkımızın sağlığına yapılan en büyük düşmanlıktır ve yasal olarak suçtur. Psikolojik yardım süreci yasal olarak psikiyatristler, psikologlar ve psikolojik danışmanlar tarafından kendi yetkinlik ve sınırları içinde yapılır. Bunlar dışında herhangi bir mezuniyet, sertifika, denkliği kabul edilmeyen yurt dışı kaynaklı diplomalar ile ruhsal destek suçtur. sahtekarlık ve halkımızın istismarıdır.

Bunun yanında özellikle özel okul, özel eğitim kursları, ana okulları, rehabilitasyon merkezlerinde okul rehberlik hizmetlerinde yasal prosedüre aykırı, kaçak, yetkin olmayan kişilerin ucuzcu yaklaşım ile çalıştırıldığı bilgileri ulaşmaktadır. Öğrencilerimiz ve velilerimizin bu konuya dikkat etmesi, özellikle Psikolojik Danışma ve Rehberlik Bölümü diploması sorması, hatta görmesi önemlidir. Milli Eğitim Bakanlığı ilgili kanun ve yönetmelikleri ile belirlenen PDR mezunlarının çalıştırıldığına dikkat etmelidirler.

Devletimizin ve yetkililerin Ruh sağlığı istismarı ve okul kurum denetimlerinde tamamına ulaşması ve haberdar olması mümkün değildir. Sivil toplum kuruluşu olarak halkımızın ruh sağlığımı istismar eden, kaçak öğretmen ve özellikle yetkisiz, eğitimsiz ve yasal olmayan yollardan rehberlik personeli çalıştıran, çalıştırması gerekirken çalıştırmayan kurumlar ve personel ile aynı zamanda hizmeti istismar ederek etik ihlalleri ortaya çıkarmak amaçlı kurduğumuz ihbar hattından tüm vatandaşlarımız, veliler, öğrenciler, öğretmenler ve meslektaşlarımız bizlere bildirdiği takdirde, konuyu araştırıp, doğruluğunun teyidi sonrası konuyla ilgili en üst yasal mercilere kurumsal olarak bildirilecek, ayrıca toplumun konuyla ilgili bilgilendirilmesi yönünde medyamıza sunulacaktır.

Not: Başvurularınız kimlik bilgileriniz gizli tutularak, kurumumuz adıyla yetkili kurumlara bildirilecek, ilgili kişi ve kurum şikayet edilecektir.

Türk PDR Der Samsun Şubesi Yönetim Kurulu

İhbar Formu

(Form Görünmüyorsa Tıklayın: https://samsunpdr.org/ihbar#form)

Etiketler
Paylaş

Yazar hakkında

samsunpdr

samsunpdr

Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği Samsun Şubesi

İlgili Gönderiler

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Şu anda hiç yorum yok, bir tane eklemek ister misiniz?

Bir yorum yaz

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yapabilir.

[ultimatemember form_id=4523]

Eğitimler

#Eğitim: BDT
#Eğitim: WISCr
#Eğitim: Oyun Terapisi
#Eğitim: Çocuk Testleri
#Eğitim: Kongre
previous arrow
next arrow
Slider

Takvim

Aralık 2018

Pts Sal Çar Per Cum Cts Paz
1
  • #Eğitim: Oyun Terapistliği
2
  • #Eğitim: Oyun Terapistliği
  • #Eğitim: Psikolojik Danışmanlar İçin İnsan Hakları Atölyesi
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
  • #Eğitim: Oyun Terapistliği
16
  • #Eğitim: Oyun Terapistliği
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
  • #Eğitim: Oyun Terapistliği
30
  • #Eğitim: Oyun Terapistliği
31

Fotoğraflar

Something is wrong.
Instagram token error.
Daha Fazla

İletişim

(362) 999 1090 - (533) 151 7470
Çiftlik Mah. Lise Cad. No:32 B Blok Kat:3 Daire:3 55060 İlkadım/SAMSUN
Pazartesi.....:
Salı.............: 12:00–18:00
Çarşamba...: 12:00–18:00
Perşembe...: 12:00–18:00
Cuma..........: 12:00–18:00
Cumartesi...: 09:00–15:00
Pazar..........: 09:00–15:00