samsunpdr.org

samsunpdr.org

Kamuoyuna: Resmi Kanallardan Yapılmayan Açıklamaları Dikkate Almayınız

Kamuoyuna: Resmi Kanallardan Yapılmayan Açıklamaları Dikkate Almayınız
Nisan 28
14:38 2017

ÜYELERİMİZE, MESLEKTAŞLARIMIZA VE KAMUOYUNA SAYGIYLA DUYURULUR.

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan yönetmeliğin doğru olduğu ancak henüz imzaya sunulmadığı bilgisine ulaşmış bulunmaktayız. Üzülerek ifade etmek isteriz ki bu yönetmeliğin bir önceki duyurumuzda sözü edilen değişiklikleri içerdiği öğrenilmiştir.

Meslektaşlarımız tarafından anımsanacağı üzere 2014 yılında Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Özel Eğitim ile Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri yönetmeliklerinin birleştirilmesi konusunda bir çalışma başlatılmıştı. Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği Genel Merkez tarafından bununla ilgili olarak görüşmeler yapılmış ve yönetmeliklerin birleştirilmesinin doğru olmadığı anlatılmaya çalışılmıştı. Son olarak da 7 Mayıs 2014 tarihinde ülke çapında Genel Merkez, Şubelerimizin olduğu iller ve diğer illerde basın açıklamaları yapılmıştı. Bunun ardından Milli Eğitim Bakanı Sayın Prof. Dr. Nabi AVCI her iki disiplinin temsilcilerinin önerilerini dikkate alarak bir çalıştay düzenlemişti. Bu çalıştayda daha önce olduğu gibi yönetmeliklerin ayrı ayrı ele alınması sonucu ortaya çıkmış ve kendilerinden yönetmeliklerin değişen koşullara ve ihtiyaçlara bağlı olarak güncellenmesi için yapılacak çalışmaların tüm paydaşları içerecek şekilde olması talep edilmişti.

Süreç ilerlerken Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile kurulan iletişimlerde diğer önemli konuların yanı sıra yönetmelik üzerinde de durulmuş ve aynı önerimiz tekrarlanmıştır. Ancak herhangi bir çalışma yapılamamıştır. Bu sürede Milli Eğitim Bakanımız Sayın Dr. İsmet YILMAZ’la yaptığımız görüşmede Derneğimizin bir yönetmelik hazırlığı yaptığı kendisine iletilmiştir.

Geçtiğimiz hafta ve içinde bulunduğumuz günlerde yönetmelikle ilgili girişimlerde bulunan, görüşlerini paylaşan ve desteklerini veren Sayın Deniz DEPBOYLU’ya, tüm Şube Yönetim Kurullarımıza, üyelerimize, meslektaşlarımıza, öğrencilerimize, velilerimize çok teşekkür ederiz. Bir önceki açıklamamız web sayfamızdan ve sosyal medya hesaplarımızdan rekor sayıda okundu ve paylaşıldı. BİMER’e sayısız dilekçe yazıldı. Sivil toplum kuruluşları tarafından desteklerini sunan açıklamalar yapıldı. Desteğinize binlerce teşekkürler.

Yine bu süre içinde bilgi kirliliği de yaşandı ne yazık ki. Sahte hesaplardan yapılan açıklamalar, BİMER’den verilen cevapmış gibi algılanacak şekilde oluşturulmuş metinler vb. ile karşılaşıldı. Bu sahte metinde Derneğimiz ve Samsun Şube Başkanımız Sayın Oğuz ÖZAT’ın ismi geçmektedir. Metinde “yönetmelik geri çekilmiştir” şeklinde kamuoyunu yanıltıcı ifadeler kullanılmaktadır. Değerli üyelerimizden, meslektaşlarımızdan, öğrencilerimizden ve kamuoyundan bu açıklamalara itibar etmemelerini, bunları yapanlar hakkında yasal işlemlerin başlatılacağını saygılarımızla duyururuz.

Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği
Genel Merkez Yönetim Kurulu

Türk PDR-Der Genel Merkezi

Resmi Internet Sitesi
www.pdr.org.tr

Resmi Facebook Sayfası
www.facebook.com/turkpdrdernegi

Resmi Instagram Hesabı
www.instagram.com/pdrder

Türk PDR-Der Samsun Şubesi

Resmi Internet Sitesi
www.samsunpdr.org

Resmi Twitter Hesabı
www.twitter.com/samsunpdr

Resmi Facebook Sayfası
www.facebook.com/samsunpdr

Resmi Instagram Hesabı
www.instagram.com/samsunpdr

About Author

samsunpdr

samsunpdr

Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği Samsun Şubesi

Related Articles

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Only registered users can comment.

[ultimatemember form_id=4523]

Takvim

Haziran 2021

Pts Sal Çar Per Cum Cts Paz
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Fotoğraflar

Please check your feed, the data was entered incorrectly.

İletişim

(362) 999 1090 - (533) 151 7470
Çiftlik Mah. Lise Cad. No:32 B Blok Kat:3 Daire:3 55060 İlkadım/SAMSUN
Pazartesi.....:
Salı.............: 12:00–18:00
Çarşamba...: 12:00–18:00
Perşembe...: 12:00–18:00
Cuma..........: 12:00–18:00
Cumartesi...: 09:00–15:00
Pazar..........: 09:00–15:00