samsunpdr.org

samsunpdr.org

Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan Şubemizi Ziyaret Etti

Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan Şubemizi Ziyaret Etti
Haziran 23
16:24 2018

AK Parti Çevre Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan Şubemizi Ziyaret Etti

AK Parti Çevre Şehir ve Kültürden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem KARAASLAN 23.06.2018 tarihinde Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Dernesi Samsun Şubesi ni ziyaret ederek psikolojik danışman meslektaşlarımız ile buluştu.

Türk PDR Der Samsun Şubesi Başkanı Oğuz ÖZAT

Çiğdem Hanım sizlerin hükümetin temsilcisi olarak bizleri ziyaret etmeniz derneğimizi ve Psikolojik Danışmanları onurlandırmıştır. Meslek gurubumuzun yaşamış olduğu bir takım sorunlar vardır. Bu sorunları sizle paylaşmak istiyorum. Öncelikle bahsetmek istediğimiz öğretmen atamalarıdır. PDR bölümünden mezun olan öğrencilerimize atama gelmemektedir. Eğitim sistemimizde Psikolojik Danışmanların ve Rehber Öğretmenlerin önemi çoktur. Bu hususta atama sorunun çözülmesini istiyoruz. Bu sayede okuldaki öğrencilerimize daha iyi hizmet vereceğiz. Rehber öğretmen demek okuldaki öğretmen demek öğrenci, aile, öğretmen ve idare arasında köprü demektir. Köprüler ne kadar kuvvetli olursa sistem o kadar güzel işler. Bu hususda okullarda rehber öğretmenlerin önemi fazladır. Mesleğimizi kapsayan diğer sorunlar ise;  ASDEP personeli özlük sorunları ve ASDEP alımları, PICTES personelinin kadroya geçirilmesi, Ruh Sağlığı yasası,  Rehberlik yönetmeliğinin beraberinde getirdiği sorunlar ile ilgili konularda destek istedi. Görüşmede ayrıca, özellikle Milli Eğitim Bakanlığı sınavları, öğrenci-veli sorunları, idarenin uyguladığı ve kanunlara aykırı, hukuksuz mobing ve angaryaların hukuk devletine bakışı olumsuz etkilediği belirtildi. Psikolojik danışmanlık mesleğinin daha iyi konuma gelmesi, meslektaşlarımızın daha huzurlu bir ortamda mesleklerini icra etmeleri  ve öğrencilere ve ailelere hizmetlerin daha iyi verilmesi için bir takım düzenlemelerin yapılması gerekmektedir. Bu konuda Çidem Hanım sizlerin desteğini bekliyoruz. Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümü için Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımızın ASDEP projesi kapsamında bize vermiş olduğunuz desteği unutamayız. Siz bu mesleğin hep yanında oldunuz bundan sonra da desteklerinizi bekliyorum.” dedi.

AK Parti Çevre Şehir ve Kültürden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem KARAASLAN

Bizler alanda çalışma yaparken her kesime ulaşmak için elimizden geleni yapıyoruz.  Yarınlarımızın teminatı olan gençlerimizi yetiştiren ve onlara emek veren değeri hocalarımızla birlikte  olmaktan mutluluk duydum. Öncelikle şunu belirtmek isterim AK Parti yenilikçi partidir. AK Parti olarak ülkemiz ve milletimizi daha ferah bir topluma çıkarmak için elimizden geleni yapacağız. Eğitim sisteminde psikolojik danışmanların rolünün önemli olduğunu biliyorum. Sizlerin sıkıntılarınızı Sn. Başkanımız dile getirdi. İnşallah bizlerde bu sorunları ilgili kişilerle konuşarak elimizden geleni yapacağız. Bu bağlamda seçimlerden sonrada sizlerle görüşeceğiz. Bizler size hizmet etmek için burdayız. Tekrardan sizlerle birlikte olmaktan çok mutlu oldum. ” dedi.

 

Galeri İçin: instagram.com/samsunpdr

Yazar hakkında

samsunpdr

samsunpdr

Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği Samsun Şubesi

İlgili Gönderiler

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Şu anda hiç yorum yok, bir tane eklemek ister misiniz?

Bir yorum yaz

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yapabilir.

[ultimatemember form_id=4523]

Eğitimler

#Eğitim: BDT
#Eğitim: WISCr
#Eğitim: Oyun Terapisi
#Eğitim: Çocuk Testleri
#Eğitim: Yaratıcı Drama
previous arrow
next arrow
Slider

Takvim

Aralık 2018

Pts Sal Çar Per Cum Cts Paz
1
  • #Eğitim: Oyun Terapistliği
2
  • #Eğitim: Oyun Terapistliği
  • #Eğitim: Psikolojik Danışmanlar İçin İnsan Hakları Atölyesi
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
  • #Eğitim: Oyun Terapistliği
16
  • #Eğitim: Oyun Terapistliği
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
  • #Eğitim: Oyun Terapistliği
30
  • #Eğitim: Oyun Terapistliği
31

Fotoğraflar

Something is wrong.
Instagram token error.
Daha Fazla

İletişim

(362) 999 1090 - (533) 151 7470
Çiftlik Mah. Lise Cad. No:32 B Blok Kat:3 Daire:3 55060 İlkadım/SAMSUN
Pazartesi.....:
Salı.............: 12:00–18:00
Çarşamba...: 12:00–18:00
Perşembe...: 12:00–18:00
Cuma..........: 12:00–18:00
Cumartesi...: 09:00–15:00
Pazar..........: 09:00–15:00